• Esmalt leia tulevase terrassi jaoks sobiv asukoht ja tee plaan. Kohta valides jälgi, et terrass ei jääks tuulte koridori ning otsusta, kas tahad nautida rohkem päikest või varju. Kas sulle on olulisem hommiku- või õhtupäike?
• Materjali valikut kaalu hoolikalt. Klassikaline immutatud või termotöödeldud puit ja lehis kestavad õige hoolduse puhul aastakümneid. Kui tunned, et Eestimaa suvi on terrassihoolduse jaoks liiga lühike, siis võid valida ka puitplastkomposiit terrassilaua, mis on ilmastikukindel ega vaja iga-aastast hooldust. Ära unusta, et vastupidav peab olema ka terrassi alusmaterjal – tugiraamistiku prussid ja vahetalad. Immutatud puitu on müügil rohelist ja pruuni värvi, kuumtöödeldud puit on aga meekarva. Lehise värv varieerub kollasest punakani, kuid tuleb arvestada, et see muutub aja jooksul halliks. Kõiki laudu saab toonida õlitamisega, immutatud puitu on mõistlik hakata õlitama alates teisest aastast.
• Ehitamist tuleks alustada vundamendist. Liivasele pinnale tuleb rajada kergplokkidest või betoonist alus, savise pinnase ja maja külge kinnituva terrassi puhul paigalda tugipostid kuni maa külmumispiirini. Tugipostiks sobib plastikust või metallist toru, mis tuleb täita betooniga. Terrassi alune ala täida killustiku või liivaga ning kata pealt geotekstiiliga, et takistada umbrohu kasvu. Ehita vundamendile prussidest tugiraamistik, paiguta vahetalad ning kinnita neile pealislauad. Alusraamistik tee tihe, nii ei hakka terrassipõrand vetruma. Laudade vahele jäta kindlasti 5-10 millimeetrit puidu paisumisruumi.
• Kui ehitad immutatud puidust, vali spetsiaalsed terrassi jaoks mõeldud kinnitusvahendid, valesti valitud kruvid roostetavad kiiresti läbi. Terrassi ehitamise käigus töötle ilmastikukindlaks ka laudade saetud otsad. Puidu eluiga saad pikendada erinevate terrassiõlidega.