TERRASSIMATERJALID

HARILIK MÄND

Meie valikus on rohelise ja pruuni immutusega terrassilauad, kumbagi saab hiljem töödelda toonitud terrassiõliga. Sügavimmutatud terrassilauda ei pea esimesel aastal täiendavalt töötlema, kuid edaspidi tuleks terrassi õlitada spetsiaalse terrassiõliga iga 1-2 aasta järel. Mida tumedam on kasutatav õli, seda vastupidavam on terassilaud päikese UV-kiirgusele.

TERMOMÄND

Termotöötlus teeb männi enneolematult stabiilseks ja vastupidavaks, rõhutab selle sooja kuldpruuni värvust ning iseloomulikku kaunist oksamustrit.

LEHIS

Siberi lehis kuulub bioloogiliste rünnakute osas, nagu näiteks mädanemine, seened ja putukad, kõige vastupidavamate puuliikide rühma. Lehisest terrass on tänu tihedale puidustruktuurile ja vaigurikkusele ilma täiendava töötluse või viimistluseta välistingimustes väga vastupidav materjal. Hea vastupidavus tuleneb erilisest vaigusisaldusest ja selle jaotusest, mis toimib antiseptiliselt –  kaitseb niiskuse ja kahjurite eest. Euroopa lehis omab kõiki neid omadusi, kuid kehvema kvaliteediga. Lehise normaalne osa on pragunemine, lõhenemine ja kaardumine ning lehis võib ajada ka tükke välja.

TERMOSAAR

Termosaar on ideaalne looduslik terrassimaterjal. Materjali iseloomustab läbiv šokolaadipruun toon ning kaunis puidustruktuur. See lisab terrassile luksusliku eksootilise välimuse.
Termosaar on pika kasutuseaga ja palja jala all mõnusalt sile Termosaare eeldatav eluiga on kuni 25 aastat.

PUITPLASTKOMPOSIIT

Puitplastkomposiit on suurepärane alternatiiv puidule, mille kasutusala on väga lai. Komposiit koosneb puidu ja plastiku segust, mille õige hooldamise ja kasutamise korral tagab materjal sulle muretu elu aastateks. Puitkomposiit materjalid on 100% ökoloogilised, kuna tootmisel ei kasutata ohtlikke aineid ja material on täielikult ümbertöödeldav. Komposiit on vastupidav UV-kiirte ja niiskuse toimele, ei mädane ega roosteta ja värv ei kooru. Sellist tüüpi materjalist tehtud terrass, aed, fassaad või midagi muud välitingimustes ei vaja hooldamist ega alatist värvimist. Terrassi esimestel kuudel toimub looduslike valgustingimuste tõttu terrassi muutumine heledamaks. See on puidusisaldusega materjalide puhul tavaline protsess.

BAMBUS

Naturaalsest bambusest terrassilaud on meie poolt pakutavates materjalidest üks eksklusiivseimaid. Bambus on raskem kui lehtpuu ja on pika elueaga materjal. Bambusel on väga madal imendumis- ja kokkutõmbumisvõime. Bambuse kasuks räägib vastupidavus UV-kiirgusele, värvi stabiilsus ja eksklusiivne välimus. Bambust on soovituslik kord aastas õlitada, et tagada laudade pikk eluiga ning värske välimus. Meie poolt pakutava materjali tulepüsivusklass on Bfl-s1, mistõttu saab seda materiali kasutada hõlpsasti avalikes projektides ja kõrghoonetes. Antud materiali saame pakkuda ainult suurematele projektidele.

CUMARU

Cumaru on pärit Brasiilist ning seda kutsutakse ka Brasiilia Tiikpuuks. Värvivariatsioon on keskmine kuni tumepruun, mõnikord punakas või purpurtooniga; mõned tükid võivad olla kollakas või rohekas pruunid. See materjal on ärmiselt jäik, tugev, vastupidav ja ilmastikukindel. Puidu kahjustuskindlus on hinnatud väga vastupidavaks ja ei aja pindu. Cumaru töötlemisel peaks erituma iseloomulikku vanilli või kaneeli lõhna.

IPE

Ipe on pärit Lõuna-Ameerikast ja seda teatakse ka Brasiilia Pähklipuu nime all. Värvus võib olla punakaspruunist kuni kollaka oliivipuu toonini; mõnikord esinevad kontrastsed tumedamad pruunid või mustad triibud. Ipet aetakse tihti segi Cumaruga, kuigi Ipe kipub olema tumedam ja selle töötlemisel ei eritu Cumarule iseloomulikku vanilli või kaneeli lõhna. Ipe on äärmiselt vastupidav ja kauakestev terrassimaterjal ning ei aja pindu.